Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с показването на субтитрите
#1
Здравей, имам проблем с показването на субтитрите. Когато сваля даден филм и сваля субтитри за него, преименувам ги и на компютъра всичко е ок, ни след като пусна филма на телевизора не ми се показват всички(когато се говори на фон, субтитрите не излизат)
Отговори
#2
Boracheto написа:Здравей, имам проблем с показването на субтитрите. Когато сваля даден филм и сваля субтитри за него, преименувам ги и на компютъра всичко е ок, ни след като пусна филма на телевизора не ми се показват всички(когато се говори на фон, субтитрите не излизат)

Надявам се не смяташ преводачите за специалисти по телевизори?
Субтитрите, които се пускат за потребители по нашите сайтове са стандартни.
Най-разпространените формати са - .str и .sub.
Доста голяма част от телевизорите не четат субтитрите заради кодировката.
Кодировката можеш сам да променяш  от ANSI на  UTF-8 ....или обратно,
в зависимост кое разчита твоето ТВ.
Друго често решение е да вграждаш субтитрите във видео файла
преди да ги пуснеш на ТВ.
Доколкото разбрах при теб проблемът е фонът.
Има опция да оцветиш субтитрите да не са в бял, а в друг цвят по твой избор.
Но не препоръчвам на никого да гледа филм с червен, син, зелен превод.
Така че самият проблем е персонален за твоето ТВ,
а не е от компетентността на преводач.
Отговори
#3
Марка ТВ? Настройки за визуализация и език на субтитрите правили ли сте?
Само на някои филми ли не се показват или на всички!?

Като искате помощ давайте пълна информация.
Отговори
#4
"Като се говори на фон", предполагам означава наклонен текст. Отваряш с Notepad натискаш Ctrl+H търсиш </i> и заместваш с нищо, след това търсиш <i> и заместваш отново с нищо.  За да не е едно по едно, имаш бутон - Замести всички (Replace all).

Друго решение - сваляш Subtitle Edit отваряш субтитрите, натискаш Ctrl+A (Контрол и А за да ти избере всичко), десен бутон върху субтитрите - Remove formating -> All formating (Премахване на форматиране - Всичко), записваш ги и си готов. Това премахва всички тагове, наклонен, подчертан, удебелен, позиционирани -горе, долу, ляво, дясно... Този вариант ще ти свърши работа със сигурност. Плюс че можеш лесно да смениш и кодировката (UTF-8, ANSI което е Windows-1251).
[Изображение: yavka.png]
Отговори


Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)