Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Превод
#1
Здравейте на всички, които ще си направят труда да прочетат това. Сигурна съм, че онези от вас, които имат представа колко усилия и време се влагат, за да се преведе филм, също като мен сте си задавали въпроса „Защо го правя безвъзмездно?“. Като оставим настрана удовлетворението от факта, че много хора, благодарение на теб ще се докоснат до този прекрасен филм, все пак сиренето се купува с пари, нали? Каквото и да си говорим преводът, независимо под каква форма, си е творчески труд. Влагаш нещо от себе си в него. И е много тъжно и жалко, че никой от нас няма законово право да защити този труд.
Бях провокирана от факта, че някой си решил да качи мой превод, плод на седмици труд, без мое знание, в някакъв си сайт. След няколко гневни имейла не постигнах нищо. Предложиха ми въпросните преводи да се прикачат към моя акаунт. Все тая. Не сте ме питали, дали да ги качите там първоначално. Аз решавам къде да се публикува труда ми, времето ми, енергията ми.
 
Мисля си, че трябва да има начин този безвъзмезден труд да се узакони. Може би е крайно време да се направи нещо. Мнения? Предположения?
Отговори


Съобщения в темата
Превод - от Lora_D - 12-09-2022, 11:10 PM
RE: Превод - от mastercho - 12-10-2022, 05:04 AM
RE: Превод - от Lora_D - 12-10-2022, 10:39 AM
RE: Превод - от mastercho - 12-10-2022, 03:12 PM
RE: Превод - от Lyu Bo - 01-30-2024, 06:24 PM

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)